KONTAKT

+48 517 173 994
milewski@copitodenieve.pl

CREDO

„Kiedy malarz pozostawia piętno farby na płótnie, gotowi jesteśmy nazwać to sztuką. Czemu zatem nie nazwać sztuką tego, co jesteśmy w stanie zrobić za pomocą ruchu? Czy może być coś bardziej osobistego niż wyrażanie emocji, nie za pomocą farb, nut ani rzeźb, lecz za pomocą własnego ciała?! (…) Żyjemy w czasach, gdy miarą wszystkiego i wszystkich jest liczba. Jesteśmy dorośli i zbyt poważni, by zrozumieć pierwotny sens. Zataczamy więc koło,by cofnąć się do czasów dzieciństwa, kiedy ruch był czymś naturalnym, bynajmniej nie przymusem".

Jakiś czas temu, udało mi skreślić pare słów, by później mógł powstać powyższy tekst. Miał mieć on swoją premierę w pewnym czasopiśmie, traktującym sztukę - wszelako rozumianą.

O ironio!! W trakcie druku, moje imię, jak i nazwisko, umknęło uwadze osobom odpowiedzialnym. Z osoby dumnej ze swojego piśmiennego dzieła, stałem się „persona non grata”.

Z perspektywy czasu, myślę, że podobnie jest z naszą aktywnością fizyczną. Niejednokrotnie, nie podpisujemy się pod tym, co w danej chwili wykonujemy. Niekiedy, podpisujemy się całym sobą, by następnie, dla świata było to niewidoczne.

A gdyby tak, identyfikować się z ruchem, nazwać to sztuką i wyrazić to w taki sposób, by nie zginęło w szmerach dnia codziennego.